Bezpieczna zdalna administracja,
której potrzebujesz

Netop oferuje najbardziej niezawodne funkcje zabezpieczeń, dzięki czemu można bezpiecznie uzyskać dostęp do Twojej sieci i urządzeń z dowolnego miejsca bez narażania ich na zagrożenia bezpieczeństwa. Dzięki bezpiecznemu rozwiązaniu zdalnego dostępu Netop z najwyższej półki, Ty i wszyscy członkowie Twojego zespołu wsparcia IT możecie być pewni, że oprogramowanie do zdalnego dostępu będzie wykorzystywane do zapewnienia wydajnego i usprawnionego wsparcia zamiast cyberataków lub złośliwego zachowania.

Bezpieczne rozwiązanie zdalnych sesji, które jest ponad konkurencją patrząc również w przyszłość.

Bez względu na branżę, większość naruszeń danych w sieci odbywa się za pośrednictwem niezabezpieczonych punktów zdalnego dostępu. Właśnie dlatego niektóre z największych na świecie banków, instytucji finansowych, sieci handlowych, producentów, szkół i organizacji rządowych przechodzą na używanie Netop w celu uzyskania bezpiecznych rozwiązań zdalnego dostępu, które zapewniają sprawny dostęp bez zwiększania podatności sieci.

Funkcje bezpiecznego zdalnego pulpitu Netop

Bezpieczne zdalne rozwiązanie Netop zaprojektowano z myślą o prostym pytaniu: “Dlaczego spotykamy się z pojęciem wystarczających standardów bezpieczeństwa,
skoro można je przekroczyć”? "Wystarczająco dobre" nigdy nie wystarcza, jeśli chodzi o bezpieczeństwo Twojej firmy. Netop oferuje pełne szyfrowanie między łączącymi się końcówkami, 2-czynnikowy standard uwierzytelniania i niezawodne zarządzanie dostępem użytkowników.

Rozwiązanie Netop wykracza poza wymogi zgodności określone przez PCI DSS, GDPR, HIPAA i innych, w ramach jednej platformy. Przewiń w dół, aby zobaczyć pełną listę funkcji zabezpieczeń oferowanych przez bezpieczne oprogramowanie do zdalnych sesji Netop.

Funkcje bezpieczeństwa w Netop

256-bitowe szyfrowanie AES

Uwierzytelnianie wieloskładnikowe za pośrednictwem Microsoft Azure, RADIUS, RSA SecurID i Smartcards

Pełne logowanie z konfigurowalnymi ścieżkami audytu
i nagrywaniem sesji

Integracja z usługami katalogowymi

Szczegółowa kontrola nad wszystkimi uprawnieniami użytkownika za pomocą definicji indywidualnych lub grupowych

Konfigurowalne role zabezpieczeń

Ogranicz użytkownikowi dostęp tylko do aplikacji znajdujących się na białej liście

Scentralizowane uwierzytelnianie wieloczynnikowe

Dostęp tylko dla maszyn z MAC lub IP znajdującym się na liście dozwolonych urządzeń

Spełnianie wymagań zabezpieczeń dostępu wyższych niż określone w PCI, GDPR, ISO & HIPAA

Parametryzowanie dostępu dla określonych użytkowników lub urządzeń

Klucze licencyjne dla zamkniętych grup użytkowników

Automatyczne blokowanie lub nagrywanie zdalnych maszyn w przypadku anormalnego odłączenia

Wielowarstwowe podejście do bezpieczeństwa

Specjaliści od bezpieczeństwa IT wybierają Netop ze względu na to, że producent tego oprogramowania rozumie wyzwania związane z zarządzaniem różnorodnymi środowiskami. Technologia Netop została opracowana, aby umożliwić łączność zarówno w obrębie sieci jak i poza lokalnymi sieciami bez szkody dla bezpieczeństwa. Dzięki opcjom wieloskładnikowego uwierzytelniania, dokładnym zapisom logów i ścieżkom audytu umożliwiających rewizję oraz dostosowanym prawom użytkownika, Netop może pomóc w utrzymaniu zgodności i przestrzeganiu najlepszych praktyk bezpieczeństwa.

1. Zabezpiecz linię

Dzięki systemowi Netop firmy zarządzają zdalnym dostępem poprzez własne serwery zapewniają, że zasady bezpieczeństwa korporacyjnego nie zostaną naruszone. Netop daje firmom pełną kontrolę nad własnymi danymi i bezpieczeństwem. Netop zapewnia dodatkowe opcje zabezpieczeń - w tym usługi w chmurze. Cały ruch zdalnego dostępu przy użyciu Netop korzysta z wiodącego na rynku 256-bitowego szyfrowania AES i dynamicznych wymian kluczy za pomocą metody Diffie-Hellmana, z kluczem o długości do 2048 bitów w celu ochrony danych, firmy i klientów.

2. Zarządzaj dostępem użytkowników

W Netop urządzenia docelowe mają określone kryteria akceptowania zaproszeń połączeń przychodzących. Wybierając te kryteria, klienci Netop łatwo i skutecznie zarządzają dostępem użytkowników. Netop pozwala firmom wybrać różne kryteria dostępu, w tym kontrole adresów MAC / IP, zamknięte grupy użytkowników, weryfikację przez oddzwonienie i zgodę użytkownika końcowego. Netop integruje się również ze schematami uwierzytelniania naszych klientów i obsługuje uwierzytelnianie wieloskładnikowe za pomocą tokenów SMS, tokenów miękkich i żetonów opartych na wyzwaniach (podaniu jakiegoś zmieniającego się kodu z tokena w określonym czasie).

3. Zarządzaj prawami użytkownika

Różni użytkownicy mają różne profile dostępu. Netop umożliwia firmom zdefiniowanie praw i funkcjonalności użytkowników w najdrobniejszych szczegółach. Podczas gdy niektóre produkty do zdalnej administracji umożliwiają organizacjom zarządzanie prawami użytkownika, Netop zapewnia scentralizowane zarządzanie. Dzięki Netop firmy mogą centralnie zarządzać ustawieniami dostępu i prawami użytkowników w swoich sieciach, zamiast konfigurować każde urządzenie indywidualnie.

4. Dokumentuj całą aktywność

Netop zapewnia najdokładniejsze dostępne ścieżki audytu. Niezależnie od tego, czy hostuje się w bezpiecznym chmurze Netop, czy nie, Netop Remote Control zapewnia firmom obszerne rejestrowanie i nagrywanie wideo sesji zdalnego sterowania. Punkt odniesienia dla standardów zgodności, rejestrowania logów i dokumentowania działań związanych z dostępem zdalnym musi być centralnym elementem zdalnej strategii bezpieczeństwa. Netop zapewnia przejrzystość danych potrzebną do zapewnienia zgodności.

Lepsze bezpieczeństwo

Oprogramowanie do zdalnego dostępu nie powinno zagrażać bezpieczeństwu sieci. Netop zapewnia kompletne ścieżki audytu, uwierzytelnianie wieloskładnikowe i możliwość definiowania praw i uprawnień użytkowników do określonych segmentów sieci, urządzeń i aplikacji.

Lepsze bezpieczeństwo

Oprogramowanie do zdalnego dostępu nie powinno zagrażać bezpieczeństwu sieci. Netop zapewnia kompletne ścieżki audytu, uwierzytelnianie wieloskładnikowe i możliwość definiowania praw i uprawnień użytkownika do określonych segmentów sieci, urządzeń i aplikacji.