Studium przypadku: Škoda Auto

Obsługa krytycznych urządzeń ŠKODA AUTO bez wstrzymywania produkcji

Skoda-wordmark

Mając zakłady w całej Republice Czeskiej, ŠKODA AUTO polega na zdalnym sterowaniu w celu monitorowania urządzeń i utrzymania produkcji na właściwym kursie. Netop Remote Control od ponad 20 lat dostosowuje się do ich potrzeb, odgrywając istotną rolę w ich środowisku produkcyjnym.

W hali fabrycznej ŠKODA AUTO wykorzystuje sieć komputerów produkcyjnych, czyli "punktów kontrolnych", które monitorują stan części pojazdów podczas ich przechodzenia wzdłuż linii produkcyjnej. ŠKODA AUTO wymaga rozwiązania, które umożliwia technikom, serwisantom i zespołom deweloperskim zdalne wykonywanie codziennych operacji na tych urządzeniach bez ingerencji w bieżące procesy. "Podłączenie się do bieżącej sesji bez przerywania produkcji jest dla nas największą korzyścią", mówi Jana Šimonková, koordynator IT ds. systemów produkcyjnych. "Używamy różnych narzędzi Microsoft do zdalnego sterowania komputerami biurowymi, ale jeśli chodzi o produkcję, wybieramy Netop. Mamy go teraz na każdym komputerze PC w naszym zakresie wsparcia".

"ŠKODA AUTO znajduje się w trzech miastach Republiki Czeskiej, więc możliwość zdalnego podłączenia do komputera jest dla nas jedną z głównych zalet Netop". Natychmiastowe zdalne sterowanie urządzeniami produkcyjnymi umożliwia pracownikom wsparcia technicznego ŠKODA AUTO instalację i aktualizację oprogramowania oraz usuwanie błędów z ich zdalnych biur, zapewniając wydajność, jakość i szybkość produkcji.

ŠKODA IT od lat jest mistrzem w dziedzinie zdalnego sterowania Netop Remote Control, a od 1998 roku rozszerza zakres wdrożenia, o czym świadczy przykład czeskiego partnera Netop, Roberta Musila. "Poza podstawowym zdalnym sterowaniem, ŠKODA IT korzysta z funkcji bezpieczeństwa, opcji logowania i możliwości autoryzacji".

"To bardzo przyjazne dla użytkownika" - dodaje pani Šimonková. "Planujemy korzystać z Netop przez długi czas" - dodaje Šimonková.

Szukasz ceny?

Poproś o wycenę

Jesteś gotowy, aby spróbować?

Rozpocznij swoją wersję próbną